O nás

 

Skupina Davana vznikla v roce 2000 z původního Lady tria, kde vystupoval akordeon, housle a tuba. Časem došlo k alternaci nástrojů i hostů. Nyní je základní složení skupiny akordeon, housle a zpěv, případně i druhý akordeon nebo lesní roh.

Členové skupiny Davana :

 

Dana – Vůdčí člen skupiny, hraje na akordeon od roku 1975 a vystudovala Lidovou školu umění. Dodnes hraje i v akordeonovém souboru Dalibor, kde se hraje výhradně vážná hudba a to varhaní skladby 17. a 18. století. Dále hrála 6let v Pražském salónním orchestru, což je typ estrádního orchestru s programem hudby Lázeňských orchestrů, také hrála v dechovém orchestru Dvořanka a hudebně doprovází divadlo Řešeto s programem staropražských písniček a kupletů.

Vystupuje také jako šansoniérka za klavírního doprovodu a  též orientální tanečnice na hudební podklad daného tématu (orientální, romské nebo domorodé - primitivní tance).

V poslední době nejvíce vystupuje na lodích s hudbou nebo v duu s houslistkou či zpěvačkou, případně i druhým akordeonem. V případě soukromých akcí nabízí i program k spol. akcím (Mikulášské, Čarodějnicím, Silvestrům, Masopustům, plesům,  oslavám narozenin apod.)

 

Iva – Od dětství hraje na housle, vystudovala Ježkovu konzervatoř, vystupuje též s klávesovým doprovodem.

 

Jana  - Od dětství hraje na housle, vystudovala Ježkovu konzervatoř a hraje od roku 2000 v Pražském salonním orchestru, také hraje v orchestru Scharbilach, Melodie a doprovází divadlo Řešeto.

Helena – Vystudovala operní zpěv, ale protože miluje folklor, vystupuje též s písněmi Jarmily Šulákové a Jožky Černého a také Čechomoru.

 

Hosté – Možnost vystupování s druhým akordeonistou Petrem, který vystudoval Lidovou školu umění a  nyní spoluúčinkuje hlavně s romskou kapelou Romano Trajo nebo s akordeonistou Vratislavem, který účinkoval v kapele při známém duu Eva a Vašek. Dále s hornistou Standou, který vystudoval Vojenskou konzervatoř v Roudnici nad Labem a je členem hudby Hradní stráže, která reprezentuje Pražský hrad nebo i pianistou Liborem, pokud je na místě klavír nebo s klávesistou Václavem, který je též dirigentem Pražského salonního orchestru a hraje také na čelo.

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.